مایکروسافت آیکون‌های سیستمی جدید ویندوز ۱۰ را رونمایی کرد

مایکروسافت آیکون‌های سیستمی جدید ویندوز ۱۰ را رونمایی کرد

مایکروسافت در جدیدترین نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ از روی کار آمدن آیکون‌های جدیدی خبر داده است؛ اتفاقی که شاید ساده به‌نظر برسد، اما بخشی از تلاش گسترده‌تر ردموندی‌ها برای بازطراحی ویندوز ۱۰ محسوب می‌شود.

مایکروسافت فرایند مدرن‌سازی شماری از بخش‌های ساده‌ی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ (Microsoft Windows 10) را ازطریق بهبود آیکون‌های سیستمی آغاز کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری ورج، بیلد پیش‌نمایش جدیدی از ویندوز ۱۰ در همین روزها در اختیار شماری از کاربران قرار می‌گیرد و شامل آیکون‌های پیش‌فرضی است که برپایه‌ی زبان فلوئنت دیزاین (Fluent Design) طراحی شده‌اند.

آیکون‌های جدید ظاهر مدَوَرتر و ساده‌تری دارند و به‌عنوان فونتی جدید (Segoe Fluent Icons) در دسترس قرار می‌گیرد. مایکروسافت همچنین ویجت جدید تسکبار (نوار وظیفه) را با آیکون‌های جدید به‌روزرسانی کرده است. به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ نشان می‌دهد چگونه تغییرات ساده‌ی آیکون می‌تواند حتی کوچک‌ترین بخش‌های ویندوز را مدرن کند. 

به‌روزرسانی جدید تغییر کوچکی در ویندوز ۱۰ اعمال می‌کند و در سال جاری میلادی برای اکثر کاربران در دسترس قرار می‌گیرد. بااین‌حال فراموش نکنید این آیکون‌ها بخشی از تلاش گسترده‌تر مایکروسافت برای بازطراحی ظاهر ویندوز ۱۰ هستند و به‌همین دلیل اهمیت دارند.

مایکروسافت در سال گذشته‌ی میلادی شماری از آیکون‌های ویندوز ۱۰ را با نسخه‌ی رنگی به‌روزرسانی کرد و حتی شاهد اعمال تغییراتی جزئی در منوی استارت بودیم تا این منو ظاهر سرراست‌تری پیدا کند. مایکروسافت همچنین برنامه دارد ویندوز ۱۰ را ازطریق به‌روزرسانی ویژه‌ای که رسانه‌ها از آن با کدنام سان ولی (Sun Valley) یاد می‌کنند، ازلحاظ بصری به‌صورت گسترده تازه‌سازی کند. برخی گزارش‌ها می‌گویند مایکروسافت در به‌روزرسانی سان ولی، پنجره‌ی منوی استارت را از تسکبار جدا می‌کند.

مایکروسافت سال‌ها است با زبان فلوئنت دیزاین وعده‌ی بازطراحی ویندوز ۱۰ را داده است و به‌نظر می‌رسد در سال جاری میلادی نخستین اتفاقات مهم در این زمینه رخ خواهند داد. 

انتظار داریم منوی استارت و فایل اکسپلورر (File Explorer) و اپلیکیشن‌های داخلی پیش‌فرض ویندوز ۱۰ پس از انتشار به‌روزرسانی سان ولی ازلحاظ ظاهری تغییرات محسوسی تجربه کنند. حتی موارد ساده‌ای مثل گزینه‌ها و اسلایدرهای درون اپلیکیشن‌ها نیز برخی تغییرات بصری تجربه خواهند کرد. بدین ترتیب انتظار می‌رود ویندوز ۱۰ ظاهر بسیار یکپارچه‌تری پیدا کند و امیدوار هستیم این تغییرات به‌معنی حذف شدن شماری از آیکون‌ها و مشخصه‌های ظاهری قدیمی مربوط به دوران ویندوز 95 باشند. 

مایکروسافت تلاش بسیار زیادی کرده است تا بتواند رابط کاربری یکپارچه و باثباتی را در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ ایکس (Windows 10X) پیاده‌سازی کند. ویندوز 10X نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ی ویندوز ۱۰ برای دستگاه‌هایی به‌فرم کروم بوک محسوب می‌شود که در آینده‌ای نزدیک از راه می‌رسد. ویندوز 10X دارای منوی استارت جدیدی است و تغییرات زیادی روی قابلیت‌های پایه‌ای ویندوز ۱۰ مثل وای فای و مرکز نوتیفیکیشن و بخش‌های دیگر اعمال می‌کند. ویندوز 10X عملا نسخه‌ی ساده‌تری از ویندوز ۱۰ است. 

نحوه‌ی بازاریابی مایکروسافت برای ویندوز 10X می‌تواند غیرمستقیما به ما بگوید که شرکت ردموندی چه آینده‌ای برای ویندوز ۱۰ متصور شده است. شایعه‌ها ادعا می‌کنند مایکروسافت قصد دارد از عبارت «ویندوز جدید» (The New Windows) برای بازاریابی ویندوز ۱۰ ایکس بهره بگیرد و انتظار داریم شرکت ردموندی به‌زودی اخبار بسیار بیشتری با محوریت سیستم‌عامل ویندوز منتشر کند. مایکروسافت پیش‌تر اعلام کرده است که در هفته‌های آینده رویدادهایی برگزار می‌کند تا از برنامه‌های آینده‌ی این شرکت درقبال ویندوز و حوزه‌ی بازی و... باخبر شویم. 


هفت روز هفته ، ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم

شماره تماس : ۰۹۹۲۳۶۶۰۱۳۷

ایمیل : info[at]maghzrayaneh.com