ویندوز 11 و بررسی ویژگی های آن

پس از موفقیت ویندوز 10، مایکروسافت رویه خود را در ارائه نسخه های جدید ویندوز به طور کلی تغییر داده است و آنطور که از منابع نزدیک به مدیران این شرکت شنیده می شود، نسخه ای از سیستم عامل ویندوز با نام تجاری ویندوز 11 یا 12 یا هر چیز دیگری، ارائه نخواهد شد!

ویندوز 11

منابع رسمی اعلام کرده اند که نسخه ای تحت عنوان ویندوز 11 نخواهیم داشت!

اما در خصوص بروز رسانی و ارائه امکانات جدید، مایکروسافت به جای اینکه توان خود را برای ارائه یک نسخه جدید صرف کند، ویندوز 10 را بروز رسانی خواهد نمود. این بدان معنا است که کاربران ویندوز، دیگر نباید منتظر نسخه جدیدی از ویندوز باشند و از این پس برای دریافت ویژگی های جدید، باید منتظر ارائه بروز رسانی برای ویندوز 10 خود باشند.

مایکروسافت در رویکرد جدید خود، تمامی تغییرات مد نظر خود را در قالب بروز رسانی های مختلف برای ویندوز 10، اعمال خواهد کرد و از این پس نسخه های جدیدی با عنوان ویندوز 11 یا موارد مشابه نخواهیم داشت. در این رویکرد، تغییرات جدید در قالب بروزرسانی مداوم ویندوز 10 در سیستم عامل اعمال می شود که به صورت خودکار دانلود می شوند.

هر سه سال یک بار نیز یک بروز رسانی کلی ارائه خواهد شد که کاربران با نصب آن می توانند از آخرین دستاوردهای مایکروسافت بهره مند شوند. این بروز رسانی کلی به صورت یکپارچه در همه پلتفرم های ویندوز ارائه می شود و کاربران نسخه های مختلف دسکتاپ، موبایل، اسمارت واچ و سایر موارد، آن را دریافت خواهند کرد.